Preparat chwastobójczy

Walka z chwastami bywa długa i uciążliwa. Niestety w zdecydowanej większości przypadków ich mechaniczne usuwanie nie wystarcza i trzeba zacząć stosować inne narzędzia.

Najpopularniejsze z nich to chemiczne preparaty chwastobójcze, czyli herbicydy. Herbicydy to mieszanki składników aktywnych, które niszczą wybrane gatunki chwastów.

Są to przy tym preparaty całkowicie bezpieczne dla reszty roślin uprawnych. Większość z nich działa w tzw.

sposób selektywny, czyli niszczy tylko jeden lub dwa konkretne typy chwastów. Jeżeli jednak nie jesteś przekonany co do stosowania chemicznych preparatów chwastobójczych to warto jest wypróbować domowe sposoby walki z chwastami, w tym celu wykorzystać możesz ocet kuchenny.

Ocet kuchenny wykazuje silne właściwości roślinobójcze. Jednak należy mieć świadomość tego, że niszczy on nie tylko niechciane chwasty, ale także i rośliny uprawna, jeżeli będzie miał z nimi kontakt.

Jeżeli zatem stosujesz ocet kuchenny w ogrodzie to pamiętaj, by opryskiwać nim jedynie tylko te fragmenty gleby, które faktycznie są porośnięte przez chwasty. Ocet kuchenny świetnie sprawdzi się także jako preparat do usuwania chwastów ze szczelin między chodnikami, zwłaszcza do zwalczania chwastów, które szczególnie upodobały sobie przestrzenie między kostkami chodnikowymi.

Jeżeli mamy jednak zamiar walczyć z chwastami na dużym polu uprawnym to niestety bez użycia środków chemicznych raczej się nie obejdzie. Są one przeznaczone bowiem do stosowania na dużą skalę i bez obaw można je stosować przy wzrastających roślinach uprawnych.