Skuteczny środek na chwasty

Każdy rolnik lub ten, kto zajmował się uprawą chociażby niewielkiego ogródka lub działki na pewno zetknął się kiedyś z chwastami. Osoby te wiedzą zatem jak trudna i czasochłonna bywa czasami walka z nimi. Niestety walka z każdym chwastem zawsze wygląda inaczej i czasami udaje się oczyścić uprawę w kilka dni, czasami natomiast na takie efekty trzeba dłużej poczekać. Na pewno dużym utrudnieniem jest tez fakt, że tak naprawdę nie ma jednego skutecznego środka, który pozwoli nam zwalczyć wszystkie typy chwastów.

Herbicydy są bowiem jak produkowane, aby zwalczać konkretne ich gatunki i odmiany. Trudno o jeden uniwersalny preparat, chociaż najbardziej do niego zbliżony jest, jak się okazuje, ocet kuchenny. Ocet kuchenny bez wątpienia jest jednym z najskuteczniejszych preparatów na chwasty, a już na pewno należy do jednych z najbezpieczniejszych, gdyż w ogóle nie ma szkodliwego wpływu na środowisko. Na pewno jednak wadą tego preparatu jest to, iż niszczy on dosłownie każda roślinę.

Zatem jeżeli chcemy stosować ocet do walki z chwastami na działce lub w ogródku musimy uważać na to, by nie miał on kontaktu z roślinami uprawnymi, gdyż je także zniszczy. Ocet jako środek chwastobójczy świetnie sprawdzi się też np. przy usuwaniu chwastów ze szczelin w chodnikach. Są to miejsca, które bardzo często zarastają natarczywe chwasty a ich usunięcie jest bardzo trudne – mechaniczne wyrywanie i wycinanie przynosi zaś tylko krótkotrwałe efekty.

Ocet sprawdzi się tutaj idealnie – wystarczy użyć tylko dozownika lub opryskiwacza i polać preperatem porośnięte miejsca.